لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز روشی نوین جهت از بین بردن چربی های اضافه زیر جلدی و در نهایت کاهش سایز است. وقتی فردی بعد از تلاش برای کاهش وزن مانند رژیم های غذایی و ورزش همچنان در نواحی خاصی فرضا پهلوها دارای جربی اضافه است می تواند برای درمان توسط لیزر لیپولیز مراجعه کند. لیزر لیپولیز روشی جهت کاهش وزن نیست بلکه تنها به منظور فرم دادن حدود بدن و کاهش سایز بکار می رود. لیزر لیپولیز را می توان در اکثر نقاط بدن مانند شکم، پهلوها، چربی های پشت، بغل و داخل و پشت رانها، داخل زانو، غبقب و سایر نقاط بکار برد.

این روش یک عمل سرپایی است و نیازی به بیهوشی و بستری شدن ندارد. بیمار درد خاصی را تجربه نمی کند و فقط مختصری احساس کوفتگی را در محل عمل تا چند روز دارد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود . به این شکل که از طریق یک  برش چند میلیمتری مایعات سرمی حاوی مواد بی حسی (تومی سنت) به زیر جلد و در بافت چربی محل عمل تزریق می شود. پس از آن از طریق همان سوراخ کانولا ظریف لیزر به زیر پوست وارد شده و انرژی لیزر در حرکات رفت و برگشتی فیبر لیزر به کل منطقه چربی زیر جلدی تخلیه می شود. این عمل سبب لیز شدن یا در واقع آب شدن چربی ها می شود که بصورت مایع روغنی حتی در حین انجام لیزر از همان سوراخ ایجاد شده خارج می شوند. بعد از انجام لیزر توسط کانولا مخصوص چربی های آب شده به سهولت خارج می شوند. در نهایت توسط لیزر از زیر پوست ناحیه سفت می شود که به اصطلاح tightening می گویند.

پس از عمل ترشح خونی بشکل خونابه و احساس کوفتگی در محل و تورم ناحیه طبیعی محسوب می شود که معمولا پس از گدشت یک هفته رفع می شوند.  تعویض مرتب پانسمان، کمپرس یخ و نیز انجام لیزر کم توان روزانه جهت کاهش ورم و کبودی و درد توصیه می شود.

معمولا نتایج ایده آل حدود 3 تا 6 ماه پس از انجام لیزر لیپولیز بدست می آید. در طی یک ماه اول ضروری است که فرد از لباسهای فشاری (گن) در محل عمل استفاده کند. پس از یک ماه انجام LPG (ماساؤ کنترل شده با دستگاه توسط اپراتور) در جلسات هفته ای 2 بار جهت بدست اوردن نتیجه مطلوبتر و سریعتر توصیه می شود.

لیزر لیپولیز روشی موثر و معمولا ماندگار است و منطقه لیزر شده تا سالها به بازگشت مقاوم است و در صورت چاق شدن فرد و عدم رعایت رژیم غدایی سایر مناطق ممکن است دچار تجمع چربی شوند.